עובדים

איזו מתנה תתנו לעובדי המשרד הפעם?

אתם עובדים איתם לאורך כל השנה, פוגשים אותם כמעט בכל בוקר, ויש כאלה שאתם מכירים יותר טוב מאשר את החברים שלכם. אלו הם האנשים שעובדים במשרד שלכם, ואיתם אתם מבלים שעות רבות מדי יום. אין פלא, אם כך, שבמסגרת העבודה היומיומית נוצרים קשרי ידידות והווי משותף, אשר מובילים לרצון שלכם להעניק לעובדים שלכם מתנות מעת לעת.

בראש ובראשונה קיים הנוהג לתת לעובדים שי לחג לפחות פעמיים בשנה, בראש השנה ובפסח. יש מקומות עבודה בהם נהוג לתת לעובדים מתנות גם בחגים אחרים, כגון לרגל השנה האזרחית החדשה. יש גם חברות המעניקות מתנה לרגל ימי ההולדת של העובדים, וגם כאלה שכאשר בוחרות לצאת בקמפיין שיווקי חדש ומזמינות סדרת מוצרי פרסום המיועדת לחלוקה ללקוחות פוטנציאליים – מקציבה חלק מן המוצרים הללו לטובת עובדי החברה.

מה, עוד פעם תלושים?

תלושי השי הפכו לטרנד לוהט כמתנות לחג בשנים האחרונות, אולם לאחרונה קרנם יורדת. הם אמנם שימושיים, אבל גם משעממים. בתקופה שלפני המצאת התלושים נהוג היה להרגיש אווירה מעט יותר חגיגית במשרד לרגל החג, לשמוע התלחשויות ורכילות אודות טיב המתנה שתחולק השנה. כאשר מדובר במתנה מוצלחת במיוחד, היא גם הפכה לנושא שיחה בין העובדים לחבריהם שמחוץ לעבודה. התלושים שינו את זה, וכיום הדבר היחיד שמעניין את העובדים הוא מה יהיה הסכום.

זו אחת הסיבות לעובדה שיותר ויותר משרדים, עסקים ומקומות עבודה אחרים בוחרים לתת לעובדיהם שי מקורי יותר. משהו שימושי בחיי היומיום שמחוץ לעבודה כגון תיק גב או דיסק און קי, או משהו שיוסיף עניין לעבודה השוטפת במשרד. הרי אין דבר משעמם יותר מלהיכנס למשרד אפרורי שיש בו אך ורק ריהוט משרדי וחלון, אבל כמה נעים להגיע למשרד שיש בו ספלים ממותגים, משטחים לעכבר הנושאים את לוגו החברה, משחקי מנהלים פזורים על השולחנות וכדומה.

יתרונות חלוקת מתנות לעובדים

בבואכם לבחור מתנה לעובדיכם, נסו לפתוח את הראש ולבחור במוצר שימושי כלשהו, אותו תוכלו למתג בהתאם לאופי העבודה ולהעניק לעובדיכם, בין אם לרגל חג, יום הולדת או סתם כך. עובדים רבים אשר מקבלים מתנות ממקום עבודתם, ואף יודעים לצפות לכך, מדווחים על שביעות רצון, מוטיבציה מוגברת להגיע למשרד בבוקר ורמה גבוהה יותר של לויאליות למקום עבודתם. הם חשים שהם מוערכים, הן כאנשים והן כעובדים, שמישהו שם לב לעבודתם, וכך ניתן גם לשפר מערכות יחסים בין העובדים למנהליהם וביניהם לבין עצמם.

עזוב את ההערה שלך